WordPress Popüler Eklentiler 1

Bütün Yazılar / Wordpress14 Şubat 20190 CommentsMelih Şavklı
wordpress eklentiler

WordPress’in son yıllarda bu kadar popüler hale gelmesinin başlıca nedenlerinden biri, kullanımınıza sunulan çok çeşitli eklentilere sahip olmasıdır. Bununla birlikte, bu kadar çok seçenek varken en iyi WordPress eklentileri listesini belirlemek zor olabilir. Neyse ki, en iyi WordPress eklentilerini bulmak için çok uzağa bakmanız gerekmiyor. Yeni başlayanlar için birçok ücretsiz çözüm WordPress.org Eklenti Dizini‘nde bulunabilir. Eklentiler, web sitesi güvenliği, sosyal paylaşım, site yedeklemesi ve daha nice işlevsellik eklemenizi sağlar. Bu makalede, her WordPress web sitesi sahibi ve geliştiricisinin 2019’da bilmesinin gerekli olduğuna inandığımız 14 eklentiyi bulacaksınız. İşte bu yıl en çok yardımı dokunabilecek eklentiler!

1. Woocommerce

Woocommerce e-ticaret sistemlerinin ortalama üçte birinde kullanılmaktadır. Çevirimiçi e ticaret sitelerinde wordpress kullanıcılarının çoğunun tercihi bir eklentidir. Bu eklenti fiziksel ve digital olarak ürün satmayı basitlemeyi amaçlamıştır. WooCommerce ile online mağazanızı kurmaya başlamak başarınızı arttırmak için bir güzel bir etken olacaktır.

Özellikler

Diğer çeşitli eklentiler ve uzantılar ile entegre olur
Kurulumu kolaydır
Çeşitli ödeme yöntemleri kabul eder
Geliştirici-dostu yapı sunar

Kullanım Alanları

WordPress siteleri üzerinden ürün veya servis satmak isten geliştiriciler ve site sahipleri

2. Yoast Seo

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) için en iyi WordPress eklentisi olduğu düşünülen Yoast SEO, yüksek kalitede, arama için optimize edilmiş içerik yayınlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. SEO tanımı sıklıkla değiştiği için, yarışta önde kalmak en iyi WordPress eklentileri kullanmak önemlidir.

Yoast SEO, içeriğinizin arama motorlarıyla nasıl sonuçlanacağını açıkça gösteren eşsiz bir trafik lambası sistemi üzerinden çalışır. Ayrıca, yayınınızın okunabilirliğini de değerlendirebilirsiniz. Bu da, yalnızca arama motorlarının mutlu olmasını değil, okuyucularınızın da mutlu olacağını ifade eder.

Özellikler

WordPress sayfalarını ve gönderilerini analiz eder, SEO zayıflıklarını bulur.
İlgili SEO değişiklikleri uygulandığında sayfa analizlerini günceller.
XML site haritaları oluşturur.
Uyumlu WordPress temalarında içerik haritası (breadcrumb) oluşturur

Kullanım Alanları

En popüler arama motorlarının ilk sayfasını ele geçirmek isteyen site sahipleri veya içerik yazarları

3. Jeetpack

Jetpack; daha fazla çevrimiçi trafik oluşturmak, web sitenizi güvenli hale getirmek, performansını izlemek ve daha pek çok şey yapmak için tasarlanmış bir WordPress çözümüdür. Etkinleştirilebilen (veya etkinleştirilemeyen) bir takım modülden oluşur ve ek WordPress işlevselliği için tek elden bir araç olarak kendini gösterir. Jetpack‘in temel özellikleri tamamen ücretsizdir. Bununla birlikte, bu eklentinin premium sürümü, sayısız diğer özelliklerle birlikte yedekleme ve ek güvenlik taraması sunmaktadır.

Özellikler

Web sitesini analiz eder ve web sitesinin istatistiklerini çıkartır.
Web sitenizi korur.
Web sitesinin uptime ve downtime sürelerini takip eder.
Ziyaretçilerinizin sizinle ve sitenizin içeriğiyle sosyal medya paylaşımları, gelişmiş yorum sistemi ve tarz bir iletişim formu aracılığıyla etkileşmesini sağlar.

Kullanım Alanları

Parmaklarınızın ucunda kullanımı kolay, zengin işlevselliğe sahip WordPress eklentileri istiyorsanız, Jetpack sizin için idealdir.

4. Contact Form

İletişim formları, kullanıcılarınızla ve potansiyel müşterilerinizle iletişim kurmanın önemli bir yoludur. Bunu göz önünde bulundurarak, Contact Form 7 eklentisi, WordPress web sitenize bir veya daha fazla özel form eklemenize izin verir. Contact Form 7‘nin tasarımı, bir web sitesi aracılığıyla gönderilen müşteri sorgularını, önerileri ve diğer mesajları ele almanızı kolaylaştırır. Ek olarak, CAPTCHA, Akismet ve Ajax tarafından sunulan gönderimleri destekleme olanağıyla, güvenliğiniz tehlikeye atılmaz ve gelen kutunuz temiz kalabilir.

Özellikler

Birden fazla WordPress iletişim formunu yönetmenize olanak sağlar.
İletişim formunu özelleştirmenize olanak sağlar.
CAPTCHA ve Akismet kullanarak SPAM mesajları engeller.

Kullanımları Alanları

İşlevsellik ve güvenlikten ödün vermeden tarz iletişim formları göstermek isteyen site sahiplerine önerilir.

5. Google Analytics Dashboard for WP (GADWP)

Çevrimiçi iş yapmanın rekabetçi doğası göz önünde bulundurulduğunda, sitenizin analizlerini izlemek, yarışı önde takip etmek için bir zorunluluktur. WP için Google Analytics Kontrol Paneli eklentisi, web sitenizin etkinliğine doğrudan WordPress gösterge tablonuzdan ışık tutmanıza yardımcı olacaktır.

Kurulum işlemi basittir ve tamamlandıktan sonra, WordPress giriş ekranınızda özel bir panel bulabilirsiniz. Bu işlem için diğer benzer eklentiler kullanılabilir olsa da, GADWP ziyaretçilerinizi izlemek için daha fazla ölçüm ile birlikte daha şık bir düzen sağlar. Parmaklarının ucunda mümkün olduğunca çok bilgiye ihtiyaç duyanlar için idealdir.

Özellikler

Ziyaretçi detaylarını canlı raporlar.
Önemli web sitesi işlemlerini takip eder.
Belirli Google Analytics raporlarına erişim sağlar.

Kullanımları Alanları

Gerçek zamanda sitelerinin nasıl performans gösterdiğini takip etmek isteyen site sahipleri ve internet pazarlama uzmanları için mükemmeldir.


Yorum Yap

Style Settings