Adobe Photoshop Nedir?

Adobe Photoshop / Bütün Yazılar28 Ağustos 20180 CommentsMelih Şavklı
adobe photoshop adobe photoshop dersleri photoshop kesme photoshop başlangıç dersleri

Grafiklerin dünya üzerinde her geçen yıl daha profesyonel bir hale gelmesinde ki en önemli etkenlerden birisi de kuşkusuz ki Adobe Photoshop programı olarak nitelendirilebilir. Matematiksel anlamda ve yapısal olarak gelişmiş bir sistem olduğunu kullandıktan birkaç saat içerisinde anlayabileceksiniz. Şimdi sistem ile alakalı olarak sizleri çok daha net bir şekilde bilgilendirmek istiyoruz.

Adobe Photoshop Nedir?

Adobe Photoshop, günümüzün en çok tercih edilen profesyonel grafik tasarım programları içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır. Dünya genelinde reklamcılık ve tasarım mantığının her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte yazılımlarda da inanılmaz geliştirmeler sağlanmıştır. Photoshop pixel tabanlı yani görsel ve fotoğraf düzenleme konusu üzerinde çalışılması gereken bir programdır. Birçok alanda ve konuda grafik tasarımcıların vazgeçilmez programı haline gelmiş ve her versiyonunda kendini geliştirmesi sonucunda her zaman tercih sebebi olan bir program haline gelmiştir.

Adobe Photoshop Kullanım Alanları

Program sayesinde yapabileceğiniz işlemlerin kesin bir sınırı söz konusu değildir. Grafiksel anlamda hayal edebileceğiniz tüm çalışmaları yapmanıza imkan tanıyor. Genel olarak yapabilecekleriniz şu şekilde sıralanabilir; web tasarım, fotoğraf, manipülasyon, özel çizimler, reklam hazırlama, tasarımları, fotomontaj gibi birçok grafik tasarım konusunda yararlanabilir. Diğer programların sunamadığı özelliklerinden dolayı kendi deneyimlerden de sonuçla başka programlarda çalışırken mutlaka başvuracağınız bir nokta oluyor o yüzden doğru bilinmesi ve öğrenilmesi gereken bir programdır. Programın resmi sitesinden demosunu indirebilirsiniz.

Adobe Photoshop Özellikleri

Yazının başında da belirttiğim gibi piksel tabanlı bir programdır. Daha çok fotoğraf düzenleme renk ayarları ışık ayarları ve ya elinizde ki bir fotoğrafı düzenleme üzerine kuruludur. Tasarım yaparken kuşkusuz bu programını kullanmanız gereklidir. Tabi ki çok geniş kapsamlı olan bu programın özellikleri saymakla bitmez ama vektör çalışmalarınız da Illustrator gibi vektör tabanlı programlarda çalışmak kesinlikle sizin yararınza olacaktır.  Tasarımlarda ki özellikle görsellere efekler konusunda çok iyi imkanlar sunmaktadır. Önemli olan progamın bize sundukları değil bizim neler yaptığımızı istememizdir. Bu düşünceden yola çıkarak program bir çok alanda ve konuda hizmetler sunmaktadır. Sizde bu program ile daha fazla bilgi sahip olmak istiyorsanız blog sayfamdan derslerimi ve yazılarımı takip edebilirsiniz.

 


Yorum Yap

Style Settings