Adobe Indesign Nedir?

Adobe Indesign / Bütün Yazılar25 Ağustos 20180 CommentsMelih Şavklı
indesign nedir indesign dersleri indesign başlangıçları dersleri indesign sayfa

Adobe firması tarafından geliştirilmiş Indesign dünya çapında en çok kullanılan masaüstü yayıncılık yazılımlarından biridir. Programı kullanarak basılı kitaplar, broşürler, katalog tasarımları dijital veya basılı dergiler, iPad Uygulamaları ve e-kitaplar  başta olmak üzere birçok ürünü dijital ortamda en profesyonel olarak hazırlama imkanı sunmaktadır.

InDesign Nedir?

Adobe’nin en önemli ürünlerinden biridir, günümüzde artık masaüstü yayıncılığın ayrılmaz parçalarından biridir. Nasıl ki grafik konusunda akla ilk gelen düzenleyicilerin arasında Photoshop ve Illustrator ürünleri yer alıyorsa, masaüstü yayıncılık konusunda da akla ilk gelen programdır.

Programın bu kadar çok kullanılmasının ve popüler olmasının altında yatan ana neden kullanım kolaylığıdır. Program öğrenildikten ve yazılımın mantığı kavrandıktan sonra, programı kullanarak yapabileceklerinizin tümünün ancak hayal gücünüzle sınırlı olduğunu bilmelisiniz. Programda ki şablonlar sunduğu teknik imkanlar sayesinde zamanınızı olumlu kullanmanın yanı sıra tasarımda alanında da esnek bir yapı sunmaktadır. Sayfları işleriniz de kesinlikle en büyük çözüm ortağınız olacaktır.

ADOBE INDESIGN KULLANIM ÖZELLİKLERİ

Gelişmiş ön izleme sistemi sayesinde InDesign ile yaptığınız çalışmaları henüz dağıtım veya basım aşamasına getirmeden önce detaylı şekilde inceleyebiliyor ve çalışmanızın son halinin nasıl bir şekil alacağını önizleyebilirsiniz. Kullanıcılar artık bulut depolama sisteminden de faydalanma imkanı sunuyor.

Bu sayede bilgisayarınız nerede olursa olsun programadaki çalışma ortamınıza kolaylıkla bulut sunucular üzerinden erişebiliyor veya çalışmalarınızı bulut çalışma ortamı üzerinde yedekleyebiliyorsunuz. Üstelik yazılım öğrenciler ve öğretmenler için de ekstra uygun aylık fiyat planıyla birlikte sunuluyor. Bu imkanlardan da yararlanabilirsiniz.

InDesign Özellikleri

InDesign ile çalışmak, istekli olunursa gerçekten çok kolay ve eğlenceli olabilir. Bu programla çalışmak için bolca geliştirilmiş bir hayal gücünüzün ve biraz da teknik bilgi sahibi olmanız gerekiyor. InDesign hakkında teknik bilgi sahibi olmanız özellikle profesyonel çalışmalar meydana getirmek veya yaratıcı tasarım örnekleri sergilemek açısından oldukça önemlidir. Bunun dışında basılı işler de sonuçları daha önceden görme imkanı sunmasından dolayı daha rahat çalışma olanakları sunmaktadır. Adobe’nin resimi sitesinden demo sürümünü indirip göz atabilirsiniz. Blog sayfamda yer alan dersleri takip ederek derslerime ulaşabilir kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

 

 


Yorum Yap

Style Settings