Adobe Illustrator Nedir?

Adobe Illustrator / Bütün Yazılar14 Ekim 20180 CommentsMelih Şavklı
adobe illustrator başlangıç dersleri

Adobe Illustrator, Adobe tarafından geliştirilen vektörel grafik düzenleyicisidir. Adobe Illustrator ne işe yarar veya Adobe Illustrator nedir? diye merak içerisindeyseniz bu yazıda bu programı ele alcağım. Temel anlamda bir grafik tasarım programıdır. Ancak programın kullanabilirliği ve içinde ki detaylar diğer programlara göre daha fazla tercih edilmesini sağlıyor.

Programın son sürümü olan Illustrator CC, aynı zamanda onyedinci Illustrator olma özelliğini taşır. Şu an itibari ile sektörde muhtemelen en çok tutulan ve tercih edilen vektörel çizim programıdır. Daha önceleri farklı grafik tasarım programları tercih edilse de kullanımı ve teknik olarak verdiği sonuçlardan dolayı en çok tercih edilen program haline gelmektedir.

ADOBE ILLUSTRATOR NEDİR?

Adobe’nin üreticisi olduğu Illustrator programı kullanımı ve sağladığı özellikler ile grafik tasarım anlamında en çok tercih programlardan biridir. Program kişisel deneyimlerine göre detaylarını öğrenmek zaman alabiliyor fakat öğrenilen her özellik size bir şeyler katıyor. Vektörel tabanlı çizimler, reklam konusu altında hazırlayabileceğiniz tasarımları bu program ile rahatlıkla elde edelebilirsiniz. Programın demo sürümünü buradan indirebilirsiniz. Illustrator derslerini ise blog sayfamdan başlığı altından takip edebilirsiniz.

ADOBE ILLUSTRATOR KULLANIM ALANLARI

Reklamcılık, tasarımcılık, ajans tanıtım materyelleri hazırlama illustrasyon gibi hemen hemen grafik ve tasarım alanında çok geniş yelpazeye hitap etmektedir. Etiket, logo dergi, katalog, broşür aklınıza gelebilecek bütün baskı tasarımlarını bu programda kolaylıkla yapabilirsiniz. Web tasarım konusunda da doğru yollar izlendiğinde güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Aslına bakarsanız bir tasarımcının ihtiyacını ne ise program size o cevabı bulmayı amaçlıyor. Bu geniş özellikleri yüzünden tercih sebebi olmaktadır.

ADOBE ILLUSTRATOR ÖZELLİKLERİ

Illustrator programı ile programa hakim olduktan sonra hayallerinizde ki çalışmayı ekrana yansıtmakta kolaylıklar sağlar. Programdaki özellikleri kullanım doğrultusu ile tasarımınızı farklı yollara götürebilirsiniz. Kullanımı çok kolay ve çalışması çok zevkli olan bu program da güzel işler çıkartabilir hayalgücünüzü daha da yukarılara taşıyabilirsiniz. Birçok tasarımcının ve benim yoğun şekilde kullandığım bu programı Grafik Tasarımcı olarak kesinlikle öğrenilmesi ve üstünde durulması gereken bir program olarak görmekte olduğumu belirtmek istiyorum.


Yorum Yap

Style Settings